Edhe Visar Peja tërhiqet nga “Kënga ime” për shkak të Zdravko Colicit

16.04.2014 19:22 - Visar Peja ka marr vendim që të mos jetë pjesë e festivalit “Kënga ime”, në Shqipëri, si pasojë e pjesëmarrjes së Zdravko Colic. Ai e ka konfirmuar këtë vendim për KultPlus, dhe, sipas tij, organizatorët e këtij festivali treguan se nuk kanë lidhje me përjetimet e popullit të KosovësNjësoj...

Lexo mė shumė

Arsim & Kulturë

Vdes aktorja 34-vjeçare, Vjollca Kelmendi

Prishtinë, 21.03.2010 16:07


Aktorja 34-vjeçare, Vjollca Kelmendi u shua dje si pasoj e një infarkti në zemër. 

Kelmendi ka lindur në vitin 1976, ndërsa u varros dje, më 20 mars 2010. 

E ndjera ishte aktore e gjeneratës së re, ndërsa ka luajtur në disa videoprojekte dhe ka qenë gjithashtu aktore teatri.

Projektet teatrale ku Kelmendi ka luajtur janë: “Ku është populli”, “Aromë portokalli” dhe “Profesor jam talent se jo mahi ...1,2,3”.

 Aktorja Kelmendi ka pasur role edhe në film. Është dalluar në filmat: "Shtëpia e tmerrit", “Vjeshta e trëndafilave” dhe "Fati i zi”.

Prapa

Shpërndaje artikullin:

Komente

Sara

NGUSHLLIME FAMILJES SE VJOLLCES.HUMBJE E MADHE PER NJE ARTISTE SHUM TE TALENTUAR.

Arta

ngushllime se pari familjes kelmendi familjes se vjollces pastaj ngushllime dajlit te saj qe hala ska mbushur 1 vjet pastaj ngushllime edhe familjes memishi familjes se burrit vjollces

Bekim Ajeti

ngushlimet e mia per familjen kelmendi sod e mora vesh per vdekjen e vjollces ktu ne londer me vjen shum keq kemi qen me vjellcen 4 vite ne nje klas ne shkollem e mesme te medicines ne prishtine ngushllimeeeeeeeeeeeeeeee

Iliri

Ishalla Zoti ja fal gabimet, e familjes , ngushellime nga zemra. Humbje e madhe...

Rina

Nuk i takoj artit por lus te gjith ti duan njerzte qe punojn per arte. Ƌshte mekat qe po na ikin aktor te mire, ata jan ne gjendje te mjerushem , eshte mekat qe asni nga udhheqesit e institucioneve nuk i ka derguar telegram ngushllimi, kjo flet se qfar elite kemi, turp per shoqerin dhe udhheqesite .. falimendierit vjollc per te gjitha ato qe ke bere .Ti pusho e qete, e djalit tend qe e ke lan 8 mujshe shume jete te gjate dhe do te mburret me nenen qe e ka pasur.

Ela

Ngushellime te sinqerta

Qerimi

Ngushellime per te gjithe ju qe e keni njohur per se afermi aktoren

Shqiproni

Lus zotin te gjej rehati ne boten tjeter. Ngushelloj familjen e aktores ta perballojne kete tragjedi.

Beni

Faleminderit Zana

Afërdita

Edhe une bashkohem me fjalet e Benit

Zana

Me vjen keq per humbjen e artistes Kelmendi. Une qe e kam pare ne skene, ka qene aktore e perkryer

Beni

gushellime familjes, ngushllime te aferve dhe komunitet artistik.

Jeta

Sa ironike di te jete jeta. eshte humbje e madhe per artin tone shuarja e nje artisteje

Driloni

shpreh ngushellimet e mia per te gjithe ata qe e kan njohur aktoren, ne veqanti shpreh ngushellime per familjaret.

Ardita

Ngushellime familjes dhe te afërmve tjerë

Komento:
E Enjte

17

Prill

2014

Fotolajm

16.04.2014 15:49 - Në rrjetet sociale janë shpërndarë shumë foto me “motive dimri” gjatë dy ditëve të fundit, kur shumë qytete shqiptare u mbuluan nga bora, megjithëse tashmë jemi në stinën e pranverës.Ndër më të veçantat është kjo, e realizuar sot në Kodrën e Diellit, në Tetovë, ku bora ka arritur një trashësi të madhe.

Kjo Agjenci Lajmesh menaxhohet dhe kontrollohet nga Qendra Mediale KNN (Kosovo News Network). Informacionet e publikuara në portalin knninfo.com nuk mund të kopjohen dhe përdoren për çfarëdo qëllimi, pa një marrëveshje bashkëpunimi me drejtuesit e KNN-së. Të gjitha të drejtat e botimeve në këtë portal janë të rezervuara dhe të mbrojtura. Përdorimi i informatave mund të bëhet duke përmendur burimin, ndryshe konsiderohet një shkelje e të drejtave të autorit.

© Copyright 2010 - Kosovo News Network - All Rights Reserved - Powered: By Refresh