SKENA UP me Ligjëratë për Gjuhën e Filmit dhe Televizionit

22.11.2014 14:14 - A e keni parë serialin “Breaking Bad”? Dhe ju ka bërë përshtypje sesi personazhi Walter Wait nga një mësues kimie i sëmurë nga kanceri bëhet prodhuesi më i madh i drogës. Krijuesi dhe producenti i mbi 100 orëve televizive të mbushura me shkencë, komedi, dramë dhe aksion, Harold Apter me 6 dhe 7 dhjetor në...

Lexo m shum

Arsim & Kulturë

Vdes aktorja 34-vjeçare, Vjollca Kelmendi

Prishtinë, 21.03.2010 16:07


Aktorja 34-vjeçare, Vjollca Kelmendi u shua dje si pasoj e një infarkti në zemër. 

Kelmendi ka lindur në vitin 1976, ndërsa u varros dje, më 20 mars 2010. 

E ndjera ishte aktore e gjeneratës së re, ndërsa ka luajtur në disa videoprojekte dhe ka qenë gjithashtu aktore teatri.

Projektet teatrale ku Kelmendi ka luajtur janë: “Ku është populli”, “Aromë portokalli” dhe “Profesor jam talent se jo mahi ...1,2,3”.

 Aktorja Kelmendi ka pasur role edhe në film. Është dalluar në filmat: "Shtëpia e tmerrit", “Vjeshta e trëndafilave” dhe "Fati i zi”.

Prapa

Shpërndaje artikullin:

Komente

Sara

NGUSHLLIME FAMILJES SE VJOLLCES.HUMBJE E MADHE PER NJE ARTISTE SHUM TE TALENTUAR.

Arta

ngushllime se pari familjes kelmendi familjes se vjollces pastaj ngushllime dajlit te saj qe hala ska mbushur 1 vjet pastaj ngushllime edhe familjes memishi familjes se burrit vjollces

Bekim Ajeti

ngushlimet e mia per familjen kelmendi sod e mora vesh per vdekjen e vjollces ktu ne londer me vjen shum keq kemi qen me vjellcen 4 vite ne nje klas ne shkollem e mesme te medicines ne prishtine ngushllimeeeeeeeeeeeeeeee

Iliri

Ishalla Zoti ja fal gabimet, e familjes , ngushellime nga zemra. Humbje e madhe...

Rina

Nuk i takoj artit por lus te gjith ti duan njerzte qe punojn per arte. Ështe mekat qe po na ikin aktor te mire, ata jan ne gjendje te mjerushem , eshte mekat qe asni nga udhheqesit e institucioneve nuk i ka derguar telegram ngushllimi, kjo flet se qfar elite kemi, turp per shoqerin dhe udhheqesite .. falimendierit vjollc per te gjitha ato qe ke bere .Ti pusho e qete, e djalit tend qe e ke lan 8 mujshe shume jete te gjate dhe do te mburret me nenen qe e ka pasur.

Ela

Ngushellime te sinqerta

Qerimi

Ngushellime per te gjithe ju qe e keni njohur per se afermi aktoren

Shqiproni

Lus zotin te gjej rehati ne boten tjeter. Ngushelloj familjen e aktores ta perballojne kete tragjedi.

Beni

Faleminderit Zana

Afërdita

Edhe une bashkohem me fjalet e Benit

Zana

Me vjen keq per humbjen e artistes Kelmendi. Une qe e kam pare ne skene, ka qene aktore e perkryer

Beni

gushellime familjes, ngushllime te aferve dhe komunitet artistik.

Jeta

Sa ironike di te jete jeta. eshte humbje e madhe per artin tone shuarja e nje artisteje

Driloni

shpreh ngushellimet e mia per te gjithe ata qe e kan njohur aktoren, ne veqanti shpreh ngushellime per familjaret.

Ardita

Ngushellime familjes dhe te afërmve tjerë

Komento:
E Diel

23

Nëntor

2014

Fotolajm

22.11.2014 13:13 - Kështu duket objekti i kryeministrisë në Tiranë në ditën kur PD-ja e përkrahur edhe nga disa organizata sindikale, protestoi kundër rritjes së taksave, rritjës së çmimit të energjisë elektrike dhe papunësisë.

Kjo Agjenci Lajmesh menaxhohet dhe kontrollohet nga Qendra Mediale KNN (Kosovo News Network). Informacionet e publikuara në portalin knninfo.com nuk mund të kopjohen dhe përdoren për çfarëdo qëllimi, pa një marrëveshje bashkëpunimi me drejtuesit e KNN-së. Të gjitha të drejtat e botimeve në këtë portal janë të rezervuara dhe të mbrojtura. Përdorimi i informatave mund të bëhet duke përmendur burimin, ndryshe konsiderohet një shkelje e të drejtave të autorit.

© Copyright 2010 - Kosovo News Network - All Rights Reserved - Powered: By Refresh